Yıldırım'da çiçekler kışın da açacak

- Yıldırım Belediye Başkanı Edebali: "Halkımızın sosyal yaşam kalitesini arttırma adına hizmetlerimiz devam edecek"

BURSA (AA) - Bursa merkez Yıldırım İlçe Belediyesi, mahallelerde bulunan park ve bahçeleri kışa çiçeklendirerek hazırlıyor. 

Yıldırım Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 152 Evler, Esenevler, Millet, Ertuğrulgazi ve Demetevler'de bulunan park ve bahçelerde çiçeklendirme yapılarak kışa hazırlık çalışmaları yapıldı.

Yıldırım'ın sürdürülebilir çevre eylemi projesi kapsamında mevcut park ve bahçelerin bakımlarının belirli aralıkla yapıldığını belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yaklaşan kış ayları öncesi vatandaşlarımızın mahallerde rahat nefes alabildikleri, çocuklarımızın oyun oynayabildiği park ve bahçelerimizin bakımlarını aksatmadan devam ettiriyoruz" görüşünü iletti.

Edebali, yeşil bir ilçe için çaba gösterdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Halkımızın sosyal yaşam kalitesini arttırma adına hizmetlerimiz devam edecek. Kentsel dönüşüm projesi içerisinde yer alan 'Yeşil Yıldırım' hedefini gerçekleştirmek adına ağaçlandırma çalışmalarına da yakın bir zamanda başlayacağız. Yıldırımlı hemşehrilerimizle güç birliği içerisinde yeşil ve yaşanabilir Yıldırım'ı tekrar inşa edeceğiz."