Yıldırım'da günde 560 ton çöp toplanıyor

Yıldırım'da günde 560 ton çöp toplanıyor
Yıldırım'da günde 560 ton çöp toplanıyor
BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi ekiplerinin ilçede günde 560 ton çöp topladığı bildirildi.Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yazılı...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi ekiplerinin ilçede günde 560 ton çöp topladığı bildirildi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yazılı açıklamasında, ilçede temizliğe büyük önem verdiklerini vurguladı.

Edebali, vakumlu 4 süpürge, 70 çöp toplama aracı, bir konteyner yıkama aracı, 3 pazar yeri ve yol yıkama aracı ile ilçe halkına hizmet verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Yıldırım Belediyesinin çevre yönetim anlayışı sadece çevreyi korumakla sınırlı değil. En az bu kadar önemsediğimiz bir diğer konu, Yıldırım'a yeni doğal güzellikler kazandırmak, çehresini güzelleştirerek, doğa ile insan arasındaki uyumlu birlikteliği sağlamak. Yıldırım Belediyesi, 'Yaşanılabilir Yıldırım' sloganıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye'nin 52 şehrinden daha kalabalık nüfusun yaşadığı ilçede günde 560 ton çöp toplanıyor. Yılda 200 bin tona tekabül eden çöp toplama işini Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün 658 kişilik ekibi yapıyor. İlçedeki 69 mahalledeki cadde ve sokaklardan toplanan çöpler dışında geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ise günde ortalama 30 ton atık ülke ekonomisine geri kazandırılıyor."