Yıldırım'da metruk binalar yıkıldı

Yıldırım'da metruk binalar yıkıldı
Yıldırım'da metruk binalar yıkıldı
BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi, madde bağımlılarının kaldığı metruk binaları yıktı.Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gençlerin ve...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi, madde bağımlılarının kaldığı metruk binaları yıktı.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gençlerin ve çocukları madde bağımlılığı tehlikesinden uzak tutmak için çalışma yaptıklarını belirtti.

Atıl durumda bırakılan ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam edildiğini ifade eden Edebali, şunları söyledi:

" 2014 yılının Nisan ayından bugüne kadar ilçede 143 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. İlçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz.  Sosyal hayata destek olarak gençlerin sağlıklı koşullarda yetişmeleri için çalışmalar yürütüyoruz. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla Yıldırım Belediyesi olarak kültürel ve sportif faaliyetlere ağırlık verdik.  Eğer daha iyi bir Yıldırım istiyorsak, bunu kalıcı kılmanın yolu kuşkusuz gençlerimizden geçiyor. Biz ne kadar sağlıklı, kültürlü ve iyi yetişmiş bir nesil oluşturabilirsek Yıldırım da o kadar iyi noktalara gelecektir."