Ziraat Türkiye Kupası final maçının ardından

Ziraat Türkiye Kupası final maçının ardından
Ziraat Türkiye Kupası final maçının ardından
- Galatasaray takım kaptanı İnan: - "Sahada gerçekten iki tane kazanan vardı. Onun dışında hedefimiz bu sene iki kupayı da kaldırmaktı. Bunu da başardık" - Galatasaraylı oyuncu Yılmaz: - "Aslında baktığımız zaman en çok eleştirildiğimiz sezonu iki kupayla kapattık. Bu çok büyük bir gurur. Hepimize hayırlı uğurlu olsun" - Galatasaraylı oyuncu Hamit Altıntop: - "Şu an Türkiye'nin en iyi takımı biziz. Bu da tabii ki sevindirici. 300 gün herhalde sahaya çıkıp bunu hedef alarak çalışmak ve sonunda bunu elde etmek her zaman güzel"

BURSA (AA) - Galatasaray takımının kaptanı Selçuk İnan, "Sahada gerçekten iki tane kazanan vardı. Onun dışında hedefimiz bu sene iki kupayı da kaldırmaktı. Bunu da başardık" dedi.

Maç sonrası gazetecilere açıklama yapan kaptan İnan, Bursaspor'un buraya kadar çok iyi geldiğini belirterek, kulübü tebrik etti.

Bursaspor'un maçı kazanabileceğine değinen İnan, "Kupayı da kaldırabilirlerdi. Sadece biz kupayı kaldırdık. Sahada gerçekten iki tane kazanan vardı. Onun dışında hedefimiz bu sene iki kupayı da kaldırmaktı. Bunu da başardık. Takım arkadaşlarımı, hocalarımı, yönetimi herkesi kutluyorum. Bu iki kupa da taraftarlarımıza armağan olsun" ifadelerini kullandı.

Sezona iyi başlayamadıklarını hatırlatan İnan, şunları söyledi:

"Şampiyonlar liginde istemediğimiz sonuçları aldık ama sonunda Hamza hocanın gelmesiyle beraber daha güvenle, daha mutlu oynamaya başladık. Aslında iyi bir takım olduğumuzun zaten farkındaydık. Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız. Bunu hep beraber yapmak gerekiyordu şampiyon olmak ve Türkiye kupasını almak istiyorsak. Biz bunu da başardık. Hamza hocanın gelişinden sonra daha takım gibi oynamaya başladık. Oyuncular da gerçek performanslarını ortaya koydu."

Galatasaraylı oyuncu Hamit Altıntop da inişli çıkışlı bir sezonu geride bıraktıklarını dile getirdi.

Sezonu böyle bitirmelerinin çok güzel olduğunu dile getiren Altıntop, şöyle konuştu:

"Şu an Türkiye'nin en iyi takımı biziz. Bu da tabii ki sevindirici. 300 gün herhalde sahaya çıkıp bunu hedef alarak çalışmak ve sonunda bunu elde etmek her zaman güzel. Ben geçen hafta da söylemiştim. Bütün takımları tebrik etmek lazım, herkes bir emek sarf etti. Sonunda bizim kupayı almamız son derece güzel ve mutluluk verici bir olay. Umarım ligin kalitesi, futbolun kalitesi gelecek seneler daha da artar ve herkese daha güzel anılar bırakır. Bu takım uzun süredir beraber. Ben üçüncü yılımı tamamladım. 3 yılda 6 kupa aldım. Bunlar güzel şeyler. Her şeyi doğru yaptığımız anlamına gelmez ama en az hatayı biz yapıyoruz. Bunu da her idmanda, her maçta daha da azaltmaya çalışıyoruz. Sonucu da ortada. Bunu şu an herkesin böyle kabul etmesi gerekir. Kupalar bizde. Sonunda hak ettiğimiz kupaları aldık."

-"En çok eleştirildiğimiz sezonu iki kupayla kapattık"-

Galatasaraylı oyuncu Burak Yılmaz da mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti.

Sezonu 15 sene sonra iki kupayla kapattıklarını hatırlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Aslında baktığımız zaman en çok eleştirildiğimiz sezonu iki kupayla kapattık. Bu çok büyük bir gurur. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Taraftarımıza armağan olsun. Hep eleştirileceğim. Yine gol atacağım. Yine gol atamadığım zamanlar olacak. Ben bunlara alıştım. Ama gördüğünüz gibi hiçbir zaman da vazgeçmeden devam ediyorum. Atabildiğim kadar atmak istiyorum. Aslında gol atmak da çok çok önemli değil. Yeter ki kupaları kazanalım. Şampiyon olalım. Benim görevim gol atıp, asist yapmak. Dediğim gibi atabildiğim kadar atmak istiyorum."