1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
- AK Parti Çanakkale Milletvekili Kaşdemir, kutlama mesajı yayımladı

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili Adayı İsmail Kaşdemir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kaşdemir, mesajında, AK Parti 'nin iktidara geldiği günden bu yana emekçilerin ve çalışan kesimin yanında olduğunu belirtti.

Emeğin ve alınterinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşım, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensupları olduklarını ifade eden Kaşdemir, mesajında şunları kaydetti:

"Bizler, 'İnsanı Yaşat ki devlet yaşasın' anlayışını benimsemek suretiyle, emekçilerimizin sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük, sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halinde emekçilerimizin sorunlarının çözümü için çalıştık. 2008 yılında "Emek ve Dayanışma Günü" 2009 yılında ise resmi tatil ilan ettiğimiz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanmasını diliyorum. Emeği ve alınteriyle çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyor bugünün ülkemizin birlik, dayanışma ve kardeşlik ruhunun pekiştirilmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum."