AK Parti Milletvekili Turan'ın Gelibolu Yarımadası ziyareti

AK Parti Milletvekili Turan'ın Gelibolu Yarımadası ziyareti
AK Parti Milletvekili Turan'ın Gelibolu Yarımadası ziyareti
ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret etti.Turan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığınca...

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret etti.

Turan,  AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığınca düzenlenen ve üniversitede öğretim gören öğrencilerin yer aldığı ziyaret kapsamında Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı alanları, şehitlikleri, anıtları gezip dua etti.

Savaşların yaşandığı alanların AK Parti iktidarı döneminde ihya edildiğini belirten Turan, "Çok yaptık ama iddiamız, projelerimiz bitmedi" dedi.

Turan, 100 yıl önce Gelibolu Yarımadası'nda tarih sahnesinden silinmeyle karşı karşıya kalınan bir savaşın içinde bulunulduğunu ifade ederek, "Üzerine bastığımız toprakların her karışında kahramanlık hikayeleri, destan yazılı. İçinde yaşadığımız anda, o günleri, o kahramanlıkları yaşamamız çok zor ama üzerimize düşen bir görev var; bu emanete sahip çıkmak. Geriye dönüp baktığımda 13 yılda yaptığımız işlerle gurur duyuyorum. Böylesi bir tarihin hakkını emanet etmemiz gerekirdi. Bunu büyük ölçüde gerçekleştirdik, yeni projelerle gerçekleştirmeye de devam ediyoruz" diye konuştu.

Son günlerde şehitliklerin çehresini değiştirecek bazı yenilikler yaptıklarına işaret eden Turan, şöyle devam etti:

"Şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu mezar taşları arkasında kırmızı fon olacak şekilde düzenleniyor. Hem şehitlerimizin isimleri daha iyi okunuyor hem de ay yıldızlı bayrağımızın rengiyle farklı bir görüntü ortaya çıktığını düşünüyorum. Bir diğer düşüncemiz de Çanakkale'den doğrudan şehitliklere vapur seferi koyabilir miyiz? Bunu değerlendiriyoruz. Gelen ziyaretçilerin ulaşımını kolaylaştıracak, araç kalabalığını önleyecek bir çalışma yapılabilir. Bunun gibi farklı düşüncelerimiz var. Şehitliğimizin hep daha iyi olması için çalışacağız."