Biga Belediye Başkanı Işık, çalışmalarını değerlendirdi

Biga Belediye Başkanı Işık, çalışmalarını değerlendirdi
Biga Belediye Başkanı Işık, çalışmalarını değerlendirdi
ÇANAKKALE (AA) - Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, göreve geldiği günde itibaren yaptığı çalışmaları anlattı.Işık, Belediye Meclisi Toplantı...

ÇANAKKALE (AA) - Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, göreve geldiği günde itibaren yaptığı çalışmaları anlattı.

Işık, Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda düzenlediği toplantıda, Biga'nın yeni vizyonunun, araçların değil, yayaların kenti, kültür ve sanat şehri olduğunu söyledi.

Kocabaş Çayı Köprüsü'nde, Belediye ve Devlet Su İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Işık, "Köprüyü araç trafiğine ve yaya kullanımına hazır hale getirilecek. Üst kısmı estetik bir mimari yapıya sahip olan köprü çağdaş ve modern bir görünüm sağlayarak Biga'ya güzellik katacak. Köprünün alt kısmında yer alacak olan bin 500 araç kapasiteli otoparkın yapımıyla park sorunu ortadan kalkacak. Avcılar Köprüsü de araç trafiğine açılacak" diye konuştu.

Atatürk Kültür Merkezi'nin yeni yılda faaliyete geçeceğini dile getiren Işık, şunları kaydetti:

"Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde 9 bin 673 metrekarelik alana inşa ettiğimiz merkezde 850 kişilik konferans salonu, 80 kişilik kreş ve gündüz bakım evi, aktivite alanları yer alacak. Bunun dışında Güney Marmara'nın en büyük park projesi olan 24 bin metrekare alanda yapılacak Şehir Park projemiz ihaleye hazır hale getirildi. Bünyesinde buz pisti, spor alanları, amfi tiyatro, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve şehir parkurlarıyla halkımıza hizmet verecek. Yine Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde yer alan Tema Park projemiz yakın zamanda tamamlanacak. Doğankent bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik çocuk parkı, Hükümet Meydanı'nda yapacağımız düzenlemeyle eski Biga esintisi yaratarak gözle görülür bir değişiklik hazırlığındayız."