Biga'da "gebe okulu" açıldı

Biga'da "gebe okulu" açıldı
Biga'da "gebe okulu" açıldı
ÇANAKKALE (AA) - Biga Devlet Hastanesi tarafından anne adaylarına yönelik "gebe okulu" açıldı.Başhekim Op. Dr. Ahmet Zeren, gazetecilere yaptığı...

ÇANAKKALE (AA) - Biga Devlet Hastanesi tarafından anne adaylarına yönelik "gebe okulu" açıldı.

Başhekim Op. Dr. Ahmet Zeren, gazetecilere yaptığı açıklamada, gebe okulunun açılmasıyla anne adaylarının aklındaki birçok soru işaretinin biteceğini söyledi.

Eğitimin temel amacının gebelerdeki doğum korkusunu yenmek ve anne adaylarına doğum başladığında bilinçli davranabilmelerini sağlamak olduğunu anlatan Zeren, "Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Biga Devlet Hastanesi bünyesinde genel sekreterliğimizin desteğiyle bölgemizde ilk olmak üzere gebe okulu eğitim programına 'Bilgi Anne, Sağlıklı Bebek Mutlu Aile ' sloganı ile başlanmıştır. Sorumlu hekimlerimiz ve kadın doğum uzmanları Op. Dr Yasemin Yaşlak Koç, Op.Dr. Ali Mercan ve Yüksek Ebe Ruhan Işık koordinatörlüğünde gebe okul açıldı" dedi.

5 hafta süren eğitim programının gebelikte fizyolojik değişiklikler, gebelikte beslenme, doğuma hazırlık, gebelikte nefes ve pilates, yeni doğan bakım ve emzirme,  lohusalık ve aile planlaması konularının yer aldığını kaydeden Zeren, "Kursumuz tamamen ücretsiz olup kurs sonunda her katılımcılarımıza hastanemiz tarafında katılım belgesi verilmektedir" ifadelerini kullandı.