Biga'dan kısa kısa

Biga'dan kısa kısa
Biga'dan kısa kısa
- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

ÇANAKKALE (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Biga'da kutlandı. 

Törenler, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu'nda devam eden törene Kaymakam Vekili Emre Öztürk, Garnizon Komutanı Üsteğmen Mehmet Emre Mengi, Belediye Başkanı İsmail Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan, okul müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende çocuklar, şiirler okudu, gösteri sundu.

 

- Bisiklet ve tekerlekli sandalye hediyesi

 

Biga Fenerbahçeliler Derneği tarafından bu yıl 11'ncisi düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 100 bisiklet ve 5 tekerlekli sandalye hediye edildi.

Dernek Başkanı Şadan Doğan, dernek binası önünde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, bugüne kadar bin 400 bisiklet, 421 tekerlekli sandalye ve 5 akülü sandalye dağıttıklarını söyledi.

İlçede 2 çocuk parkı kurduklarını aktaran Doğan, "Devlet hastanesine 6 kişilik modern oda yaptık. 2007 yılında Bahçeli kavşağında bulunan araziye bin fidan diktik. Bütün spor kulüplerimize her yıl maddi ve manevi destek veriyoruz. Bundan sonra da daha iyisini yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından bisiklet ve tekerlekli sandalyelerinin dağıtımı yapıldı.