"Biz Hep Birlikte Türkiye'yiz" projesi

"Biz Hep Birlikte Türkiye'yiz" projesi
"Biz Hep Birlikte Türkiye'yiz" projesi
- Proje kapsamında 81 ilden 81 öğrenci Çanakkale'ye geldi

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı Sosyal İşler Birim Başkanlığınca düzenlenen "Biz Hep Birlikte Türkiye'yiz" projesi kapsamında 81 ilden 81 öğrenci Çanakkale'ye geldi.

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, parti binası önünde öğrencilerle gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale Deniz Zaferi törenlerini Türkiye'nin 81 ilinden gelen 81 öğrenciyle kutlayacaklarını söyledi.

Aynı bayrak altında, aynı hedef uğruna 101 yıl önce yürüyen ecdadın kendilerine bıraktığı tarihi mirası gençlerle daha ileriye taşıyacaklarını belirten Karadağ, "101 yıl evvel dini, dili, ırkı, rengi hiç fark etmeden bizim gönül coğrafyamızdan, Osmanlı'dan gelen askerlerimiz birlik ve beraberlik ruhuyla, Çanakkale ruhunda vücut bulmuştu. Şimdi de bizler 101 yıl önce tesis edilen, birlik ve beraberlik harcıyla yoğrulan bu kardeşliği, 1915'ten 2016'ya Çanakkale'ye 81 ilden gelen, 81 arkadaşımızla haykırmak istiyoruz" dedi.

Karadağ, dün olduğu gibi bugün de gönül coğrafyasından gelenlere ev sahipliği yaptıklarını anlattı.

Bunun haklı gururu ve onurunu yaşadıklarını dile getiren Karadağ, şunları kaydetti:

"Ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenlere 101 yıl önce bu ülkenin bir karış toprağını vermeme adına Çanakkale'de cevap verdik. Bugün de tüm Türkiye'de cevap veriyoruz. Milli birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozacak kişilere bundan sonrasında da vermeye devam edeceğiz."