Çanakkale'de göletlere 30 bin balık bırakıldı

Çanakkale'de göletlere 30 bin balık bırakıldı
Çanakkale'de göletlere 30 bin balık bırakıldı
ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kentteki göletlere 30 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.Akdeniz Su...

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kentteki göletlere 30 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Akdeniz Su ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Antalya -Kepez Ünitesinde üretilen sazan balıklarından 30 bin adedi Çanakkale'ye tahsis edildi.

Enstitü tarafından Çanakkale İl Müdürlüğüne teslim edilen balıklardan, Gelibolu sınırları içerisinde bulunan Karainebeyli göletine 6 bin adet, Gökçeada'da bulunan Dereköy göletine 6 bin adet, Şahinkaya göletine 6 bin adet ve Yenice Ahiler göletine 3 bin adet, Koruköy göletine 3 bin adet, Yenice göletinde 3 bin adet, Sameteli göletine ise 3 bin adet yavru balık salındı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, iç sularda balıklandırma işlemlerinin devam edeceğini belirterek, balıklandırma işlemi gerçekleştirilen göletlerde hem rezervuarların predetör olmayan uygun türlerle balıklandırılmasının sağlandığını hem de yöredeki amatör balıkçılığın teşvik edilmesinin hedeflendiğini ifade ettiler.