Çanakkale'de, "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği

Çanakkale'de, "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği
Çanakkale'de, "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği
ÇANAKKALE (AA) - İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği düzenlendi. İlköğretim 4'üncü sınıf öğrencilerine...

ÇANAKKALE (AA) - İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği düzenlendi. 

İlköğretim 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik, doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşma sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen kampa Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri katıldı.

Kamp kapsamında, öğrencilere gıda, üretim teknolojileri ve gıda güvenliği, ALO-174 gıda hattı, ekmek israfı, tarım topraklarının oluşumu, kullanımı, erozyon, konularında uzmanlar tarafından bilgiler verildi. Bazı tesisleri gezen öğrenciler, Sarıcaeli ve Aşağıokçular köylerinde domates, salatalık seraları, Saraycık köyünde erken uyarı ve tahmin istasyonu, soğuk hava deposu, Işıklar köyünde kiraz ve çilek bahçeleri, Özbek köyünde elma bahçesini, Kumkale köyünde çeltik, domates, kavun, biber tarlası, Çıplak ve Tevfikiye köylerinde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerini ziyaret etti.

Öğrenciler kamp boyunca temel bilgilerin yanı sıra uygulama, yerinde inceleme, çiftçi aileleriyle tanışma, kaynaşma ve piknik yapma gibi sosyal faaliyetlerde bulunma şansı yakaladı.

Etkinlikte yer alan 26 çocuğa katılım belgesi verildi.