Çanakkaleli tekvandocu dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılacak

Çanakkaleli tekvandocu dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılacak
Çanakkaleli tekvandocu dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılacak
ÇANAKKALE (AA) - Çanakkaleli tekvandocu Zeynep Taşkın, dünya ve Avrupa şampiyonalarında mücadele etme hakkını kazandı.Tekvando İl Temsilcisi Hasan...

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkaleli tekvandocu Zeynep Taşkın, dünya ve Avrupa şampiyonalarında mücadele etme hakkını kazandı.

Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık, yaptığı yazılı açıklamada, Taşkın'ın, 12-17 ve 29-30 Mayıs tarihlerinde yapılan Türkiye şampiyonalarında derece alarak milli takımda mücadele etme hakkını kazandığını bildirdi.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Taşkın'ın, 10-30 Haziran'da Ankara 'da yapılacak yıldızlar milli takım kampına katılacağını belirten Altunışık, şunları kaydetti:

"Taşkın, yaklaşık 20 günlük kampın ardından, 3-5 Temmuz tarihleri arasında Fransa'nın Schiltigheim şehrinde yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası'na katılacak. Bu şampiyonada sporcumuzun Türkiye'yi ve Çanakkale'yi en iyi şekilde temsil edeceği inancındayım. Başarılı sporcumuz Dünya Tekvando Şampiyonası'nda da mücadele edecek. Zeynep Taşkın, Emine Göğebakan'dan sonra dünya şampiyonasına katılacak ikinci sporcu olarak Çanakkale'nin gururu olacaktır."