Çanakkaleli tekvandocu Türkiye şampiyonu oldu

Çanakkaleli tekvandocu Türkiye şampiyonu oldu
Çanakkaleli tekvandocu Türkiye şampiyonu oldu
ÇANAKKALE (AA) - Çanakkaleli tekvandocu Zeynep Taşkın, Türkiye şampiyonu oldu.Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık, yaptığı açıklamada, Türkiye...

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkaleli tekvandocu Zeynep Taşkın, Türkiye şampiyonu oldu.

Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık, yaptığı açıklamada, Türkiye Tekvando Federasyonu'nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan yıldızlar Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası'nın Marmaris'te yapıldığını söyledi.

Şampiyonaya 74 ilden 2 bin 200 sporcunun katıldığını belirten Altunışık, Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Zeynep Taşkın'ın kategorisinde 87 sporcunun müsabakaya çıktığını belirterek, "Zeynep, 2 maçı nakavt olmak kaydıyla farklı skorlarla 6 maç alarak rakiplerini ortaya koyduğu teknik ve taktikle yendi. Maçlarında favori olarak gösterilen sporcumuz gereğini yerine getirerek şampiyon oldu ve altın madalyayı almayı başardı. Şampiyonada bir birincilik, bir beşincilik bir de yedincilik alarak sıkı çalışmaların karşılığını almış olduk" dedi.

Altunışık, Taşkın'ın başarısından dolayı bu yıl yapılacak yıldızlar dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılma hakkını da büyük oranda kazandığını kaydetti.