CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke:
- "Biz doğayı inkar etmeyen doğayla yaşayan, birbirini inkar etmeyen birlikte yaşamdan güç alan ve en önemlisi farklı akıntılarıyla, farklı coğrafyaları bir arada yaşayabilen Çanakkale'siyle buradan güç alan ve buradan ayağa kalkabilecek olan bir ülkeyiz"

ÇANAKKALE (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, "Biz doğayı inkar etmeyen doğayla yaşayan, birbirini inkar etmeyen birlikte yaşamdan güç alan ve en önemlisi farklı akıntılarıyla, farklı coğrafyaları bir arada yaşayabilen Çanakkale'siyle buradan güç alan ve buradan ayağa kalkabilecek olan bir ülkeyiz" dedi. 

Böke, Çanakkale Belediyesince yaptırılan Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, gönüllerinin tören alanının renkli balonlarla şenlenmesini, siyah balonlara mahkum edilmemesini istediğini söyledi.

Bir arada bulundukları için umutlu ve güçlü olduklarını ifade eden Böke, "Onun için bugün temelini attığımız, hayatı içinde barındıran bu bina Türkiye 'nin yarınına dair çok önemli mesaj barındırıyor. Biz birlikteyiz, biz birlikteyiz ve biz birlikteyiz. Biz doğayı inkar etmeyen doğayla yaşayan, birbirini inkar etmeyen birlikte yaşamdan güç alan ve en önemlisi farklı akıntılarıyla, farklı coğrafyaları bir arada yaşayabilen Çanakkale'siyle buradan güç alan ve buradan ayağa kalkabilecek olan bir ülkeyiz" diye konuştu.

Böke, 1 Kasım'da yaşanacak farklılığın esasında inşasını ve temelini bugün attıklarını düşündüklerini dile getirerek, "Çınarına değer verip, farklı topraklara taşıyabilen, dutuna değer verip onu yaşatma mücadelesini bu binayla yapabilen yaklaşım Türkiye'yi de ayağı kaldıracak ve yeşertecektir" ifadelerini kullandı.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal ise Çanakkale Belediyesinin ekosisteme en uygun, çevreye en az zarar verebilecek bir yapı inşa ettiğini, bu anlayışla hareket ettikleri için Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile ekibini kutladığını söyledi. 

Konuşmaların ardından dua edildi ve butona basılarak binanın temeline ilk harç konuldu.

Törene, CHP Çanakkale milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Avustralya'nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi ile davetliler ve belediye çalışanları katıldı.