ÇOMÜ'de oryantasyon eğitimi

ÇOMÜ'de oryantasyon eğitimi
ÇOMÜ'de oryantasyon eğitimi
ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulunda oryantasyon eğitimi yapıldı.Yüksekokul Müdürü ve Hemşirelik Bölüm...

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulunda oryantasyon eğitimi yapıldı.

Yüksekokul Müdürü ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülbu Tanrıverdi, Troya Kültür Merkezi'ndeki eğitimde yaptığı konuşmada, 4 yıllık eğitimin mesleki ve kişisel gelişim için önemli bir süreç olduğunu belirterek, öğrencilerden derslerin yanı sıra kültürel ve sportif faaliyetlere katılmalarını, şehri ve şehrin kültürünü keşfetmelerini istedi.

Çanakkale'nin bu anlamda öğrencilere zengin bir fırsat sunduğunu dile getiren Tanrıverdi, eğitim sürecince farklı kültürden gelen öğrencileri tanımanın kendileri için bir kazanç olduğu, farklılıkları bir kazanım haline dönüştürmelerinin önemli olduğunu belirtti.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Melek Bulut, ise öğrencilere 4 yıllık eğitimlerinin içeriğini anlattı. 

Ebelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayten Dinç de bölümlerini kazanan öğrencilerin Çanakkale Sağlık Yüksekokulunu seçerek doğru bir tercih yaptıklarını bildirdi.

Konuşmaların ardından okulu tanıtmak ve öğrencilere çeşitli konularda bilgi vermek için hazırlanan slayt gösterisi sunuldu.