ÇOMÜ'den kısa kısa

ÇOMÜ'den kısa kısa
ÇOMÜ'den kısa kısa
- Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda oryantasyon eğitimi

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun oryantasyon eğitimi tamamlandı.

Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu, Troya Kültür Merkezi'ndeki toplantıda yaptığı konuşmada, öğrencilere meslek yüksekokulu hakkında bilgi verip, başarılı birey olabilmeleri için atılması gerekli adımlardan bahsetti.

Yönetim Organizasyon Bölüm Başkanı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Hizmetleri Bölüm Başkan Vekili, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkan Vekili Prof. Dr. Hüseyin Erkul, soru cevap şeklinde gerçekleştirdiği sunumunda öğrencilere başarıya ulaşma yöntemlerinden bahsetti, kaçınmaları gereken konuları anlattı.

Muhasebe ve Vergi Bölümü Başkanı, Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkan Vekili, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkan vekili Yrd. Doç. Dr. Feyza Dereköy ise öğrencilere ders danışmanlarının kimler olduğunu aktardı.

Dereköy,  öğrencilere bölümlerin geçmiş yıllarda yapmış olduğu etkinlikleri gösterip, bölümlerin tanıtımını yaptı.

- Öğretim elemanı ve öğrenci değişim programı

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi ile Almanya'nın Hannover şehrinde bulunan Alice-Salomon College arasında 2013 yılında imzalanan öğretim elemanı ve öğrenci değişim anlaşması çerçevesindeki programın üçüncü aşaması başarıyla gerçekleştirildi.

Okutman Sedat Beceren eşliğinde Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı ve Yabancı Diller Bölümü İngilizce Öğretmenliği Ana Bilim Dalı'ndan 10 öğrenci Hannover ve Berlin şehirlerinde söz konusu değişim programına katıldı. 

Program kapsamında çeşitli araştırma gezileri düzenlendi. Dil gelişimi ve aile eğitimini desteklemek amacıyla başlatılan "Rucksack" projesiyle ilgili bilgi edinildi. Okul öncesi eğitim kurumlarında uygulanan ana dil ve yabancı dil eğitimleri incelendi.