Diyarbakır'da asılan afişe tepki

Diyarbakır'da asılan afişe tepki
Diyarbakır'da asılan afişe tepki
- Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Çiloğlu: - "Milletimiz bunu iyi görecek, ne Peygamberimize ne dinimize ne de imanımıza müdahale etmek isteyenlere fırsat vermeyecektir"

ÇANAKKALE (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu, Diyarbakır'da DBP'li Yenişehir Belediyesinin, çocuk gelinlere dikkati çekmek için billboardlara astığı afişte, Danimarkalı bir karikatüristin "Hazreti Muhammed'e hakaret içeren" çizimini kullanmasını kınadı.

Çiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yenişehir Belediyesi tarafından asılan afişin asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

Söz konusu olayı hakaret saydıklarını ve bunu şiddetle kınadıklarını dile getiren Çiloğlu, şöyle konuştu:

"Danimarkalı karikatüristin hakareti tek başına tutmadı, o gün İslam dünyasından büyük tepkiler aldı. Durmadılar, maşalarını devreye soktular. Maşalar sadece burada mı, değil. Muaveneti Milliye Gemisi, Çanakkale'de İngilizlerin Golyat Gemisi'ni batırdı. ABD de NATO tatbikatında 'yanlışlıkla' dediği güdümlü füzesiyle Muavenet gemimizi vurdu. Truva'yı tarihte Agamemnon alamadı ama bizim paylaşılma anlaşmasını bize Agamemnon Gemisi'nde imzalattı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan , Davos'ta o meşhur 'One minute' dediğinde ayrıca İsrail Cumhurbaşkanı'na 'Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz' dedi. Unutmadılar, bugün maşaları 'katil devlet' söylemini geliştiriyor ve söylüyor. Bunu görmeyenler ayetin ifadesini, 'kördürler, sağırdırlar'ı gerçekleştiriyorlar ama milletimiz bunu iyi görecek, ne Peygamberimize ne dinimize ne de imanımıza müdahale etmek isteyenlere fırsat vermeyecektir."