Ege Denizi'nde yasa dışı geçişler

Ege Denizi'nde yasa dışı geçişler
Ege Denizi'nde yasa dışı geçişler
ÇANAKKALE (AA) - Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesinde yol kontrollerini sürdüren jandarma ekipleri, bölgeye getirilen kaçakların Yunanistan'ın Midilli...

ÇANAKKALE (AA) - Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesinde yol kontrollerini sürdüren jandarma ekipleri, bölgeye getirilen kaçakların  Yunanistan 'ın Midilli Adası'na geçişlerini engellemeye çalışıyor.

Alınan bilgiye göre, İstanbul ya da İzmir gibi büyükşehirlerden insan kaçakçıları tarafından minibüs ve otobüslerle bölgeye getirilen kaçaklar, Küçükkuyu'da jandarmanın oluşturduğu kontrol noktalarına gelmeden önce araçlardan indiriliyor.

Kaçaklar, kendilerine yapılan yol tarifiyle Kazdağları'nın bulunduğu bölgeye ulaşıyor. Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından engebeli arazileri aşan bu kişiler, E-87 karayolunu takip ederek Ayvacık sahillerine inmek için çaba gösteriyor.

Sahil kesiminde bir araya gelen ve şişme botlarla Ege Denizi'ne açılıp Midilli'ye geçmek için uygun koşulların oluşmasını bekleyen kaçaklar, jandarma tarafından engellenmeye çalışılıyor.