Gelibolu Belediye meclisinde 2015'in ilk toplantısı yapıldı

Gelibolu Belediye meclisinde 2015'in ilk toplantısı yapıldı
Gelibolu Belediye meclisinde 2015'in ilk toplantısı yapıldı
ÇANAKKALE (AA) - Gelibolu Belediye meclisinde 2015'in ilk toplantısı yapıldı.Belediye Başkanı Mustafa Özacar başkanlığında toplanan meclis ilk olarak...

ÇANAKKALE (AA) - Gelibolu Belediye meclisinde 2015'in ilk toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar başkanlığında toplanan meclis ilk olarak geçtiğimiz gün babası vefat eden meclis üyesi Özkar Sürer'e başsağlığı dileğinde bulundu.

Gündemde ilk olarak 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 25.maddesi gereğince Denetim Komisyonu oluşturulması görüşüldü.

Başkan Özacar, belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla ve üye sayısı üçten az, beşten çok olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturması gerektiğini belirterek sözlü aday önerilerini meclisin oyuna sundu.

Grupların önerileri ile denetim komisyonu üyeliklerine nispi temsil oranında CHP grubundan Kemal Tarım, Mustafa Çoban, Hakan Öztürk, MHP grubundan Feyzullah Ayyıldız ve Ahmet Sezgin seçildi.

Seçimin ardından kısmi zamanlı çalışan avukat sözleşmesinin yenilendiği toplantıda, içkili yer bölgesi taleplerinin görüşülmesi konusunun "İçkili Yer Tespit Komisyonu"na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

2015 yılında görev yapacak komisyon üyeleri de oy birliğiyle Kemal Tarım, Zafer Mete, Ali Rıza Sayın, Serkan Gelmez ve Nezahat Uğraş olarak belirlendi.

Başkan Özacar, şehir içinde bulunan başta balık konserve üretimi yapan firmalar olmak üzere tüm gıda imalathanelerinin bir arada toplanmasının uygun olacağını belirterek, alınan karar nedeniyle meclis üyelerine teşekkür etti.

"Yatırımların önünü açmak hepimizin görevi" diyen Özacar, yünlü ve dokuma kumaşları seri üretime dönüştürecek, çevre sağlığına zarar vermeyecek dikim ve tekstil atölyelerinin de bu bölgeye yönlendireceğini kaydetti.