Gelibolu'dan kısa kısa

Gelibolu'dan kısa kısa
Gelibolu'dan kısa kısa
- Gazi Süleyman Paşa İlkokulu'na salon yaptırıldı

ÇANAKKALE (AA) - Gelibolu'daki Gazi Süleyman Paşa İlkokulu'na sosyal etkinlerinin sergilenebileceği salon yapıldı.

İş adamı Kaan Ertik tarafından yaptırılan salonun açılışına Kaymakamı Oktay Çağatay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz ile davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Abdurrahman Avcı, törendeki konuşmasında, öğrencilerin yeteneklerini gösterebileceği, sosyal etkinlikleri sergileyebileceği ortamların eğitim-öğretim açısından önemli olduğuna işaret etti.

 

- Musevilerden Belediye Başkanı Özacar'a ziyaret 

 

Musevi cemaati üyeleri, ilçedeki mezarlıklarının temizlik ve bakımını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Özacar'ı ziyaret edip, duyarlılığı için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Özacar, konuklarını ağırladığı sırada yaptığı konuşmada, Gelibolu'da 15 ila 20'nci yüzyıllar arasında yaşamış, zengin bir tarih ve kültüre sahip Musevilerin geçmişlerine olan bağlılıklarını saygıyla karşıladıklarını söyledi.

Özacar, bu düşünce doğrultusunda kendi hallerine terk edilen, tarihi yapıları, anıt mezarları, mezarlıkları dokusu ve özellikleri bozulmadan koruma altına almayı, bakım ve temizliklerini gerçekleştirmeyi görev kabul ettiklerini kaydetti.