Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Kaşdemir: "Eski Türkiye'yi özleyenlere en güzel cevabı milletimiz verecek"

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı İsmail Kaşdemir, seçim çalışmaları kapsamında, Yenice'de düzenlenen mitinge katıldı.

Kaşdemir, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 13 yıldan beri hizmet verdiğini, bunları kıskananlar olduğunu söyledi. 

AK Parti olarak 2002'den bu yana hizmet yolunda milletle yürüdüklerini belirten Kaşdemir, "Ben inanıyorum ki yürüdüğümüz bu kutlu yolda inşallah daha da büyüyerek bu seçimde de AK Parti'yi birinci yapacağız" dedi.

Koalisyon hükümetlerinin "istikrarsızlık" demek olduğunu ifade eden Kaşdemir, AK Parti'den önce kurulan hükümetlerinin ömrünün ortalama 1.5 yıl olduğunu bildirdi.

Kaşdemir, şöyle konuştu:

"AK Parti'den önce birilerinin acaba olur mu diye özlem duyduğu koalisyon hükümetleri zamanında düşünün ekmeğe muhtaç bir ülke vardı. Ama bugün kendi otomobilini, uçağını yapan ve uydusunu uzaya fırlatan bir ülkeyle karşı karşıyayız. Hastanelerin kapılarında kuyruklarda çile çeken insanlarımız vardı. Okullarımızda öğretmen yoktu. Bugünü düşünün, modern hastanelerimiz, okullarımız var. Birileri sadece konuşacak, popülist vaatlerle oy toplamaya çalışacak. Oysa ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Siyaset sorumluluk demektir. Siyasetçi ağzından çıkan sözlere dikkat etmelidir. Bu memleket 'her eve iki anahtar', 'kim ne veriyorsa 3 katını vereceğim' sözlerini de duydu. Bugün de hiçbir zaman iktidar olamayacaklarını bilenler vaatlerini açık artırmaya çıkardı maşallah. Ama bu millet feraset sahibidir, ölçüp biçer, tartar. Her zaman en doğru kararı verir. Bu memleketi yine eski haline getirmek, ekonomik krizler yaşatmak istiyorlar. Aziz milletimiz, Yeniceli hemşehrilerimiz bu odaklara karşı gereken cevabı 7 Haziran günü en sert şekilde verecek."

AK Parti kadrolarının iktidara geldiği günden bu yana memleketin, insanların hayrına olan her şeyi yapmaya çalıştığına işaret eden Kaşdemir, "Milletimiz kimin gelişen, büyüyen Türkiye için çalıştığını, kimin de tekerine çomak sokmaya çalıştığını çok iyi biliyor. Allah'ın izniyle onların maskesi pazar günü milletimiz tarafından düşürülecek. Eski Türkiye'yi özleyenlere en güzel cevabı milletimiz verecek" diye konuştu.