Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Çanakkale Milletvekili Turan: "Seçmenimiz partiyi değil 7 Haziran'dan bugüne sergilenen duruşları oylasın"

ÇANAKKALE (AA) -  AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Seçmenimiz partiyi değil 7 Haziran'dan bugüne sergilenen duruşları oylasın" dedi.

Turan, Memur-Sen Çanakkale il temsilciliğinin düzenlediği "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye " konferansta yaptığı konuşmada, Memur-Sen'in kurulduğu ilk günden beri milletin yanında olduğunu söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının millet için önemli olan zamanlarda ortaya koydukları duruşla anıldığını ifade eden Turan, Memur-Sen'in bu sınavlardan başarıyla geçtiğini ve arkasındaki desteğin her geçen gün arttığını belirtti.

Siyasetin de bir duruş meselesi olduğunu aktaran Turan, "Siyaseti bir oy meselesine hapsedemeyiz. Oyun ötesinde bir duruş, bir dava meselesidir siyaset. Bugün bunu en derin yaşadığımız günlerden biri. Partiler siyaset yaparken, oy isterken kendi partileri adına değil temsil ettikleri bir duruş adına hareket ediyorlar" dedi.

Turan, seçmenlerin 1 Kasım'da oy verirken ülkenin geleceğini göz önünde bulundurması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da seçmen şunu gördü. Verilen oylar asıl adreslerine gitmedi. Siz verdiğiniz oyla tam zıttınız bir partiye hizmet etmiş oldunuz. 7 Haziran'dan bugüne bunun çok örneğini yaşadık. Bugün ihtiyacımız olan şey milli duruş. Maalesef 7 Haziran'dan sonra hiçbir muhalefet partisi bu duruşu gösteremedi. Kısır siyasi tartışmaları öne çekip milletin sorunları karşısında birlik olmayı arka plana ittiler. 1 Kasım'da sandıklardan çıkacak iki sonuç var. Biri istikrar, diğeri parçalanmış siyaset. Duyarlı her seçmen şapkasını önüne koysun bir düşünsün. Seçmenimiz partiyi değil 7 Haziran'dan bugüne sergilenen duruşları oylasın."

Konferansa, AK Parti milletvekili adayı Jülide İskenderoğlu ile AK Parti İl Başkanı Erdener Can da katıldı.