Gökçeada Tanıtım Toplantısı

Gökçeada Tanıtım Toplantısı
Gökçeada Tanıtım Toplantısı
- Gökçeada Belediyesi ile Özbekistan Büyükelçiliği İstanbul Ticari Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen toplantıyla Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Tataristan'da faaliyet gösteren turizm acenteleri adada misafir edildi

ÇANAKKALE (AA) - Gökçeada Belediyesi ile Özbekistan Büyükelçiliği İstanbul Ticari Temsilciliği birliğinde düzenlenen toplantıyla Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Tataristan'da faaliyet gösteren turizm acenteleri adada ağırlandı.

Gökçeada  Belediye Başkanı Ünal Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda bölgesinde önemli bir turizm destinasyonu olan Gökçeada'nın tanıtımı noktasında önemli faaliyetlere imza attıklarını belirtti.

Misafirlerine sunduğu doğal ve ekolojik ürünler, sörf ve dalış gibi alternatif spor olanakları sayesinde son yıllarda adından sıkça söz ettiren Gökçeada'nın bugüne kadar Balkan ülkeleri arasında popüler olduğunu, şimdi ise Orta Asya'dan gelen konuklarını ağırladıklarını belirten Çetin, "Gökçeada'nın ve Çanakkale'nin turizm değerleri 3 gün boyunca Orta Asya'dan gelen misafirlere tanıtıldı. Gökçeada başta olmak üzere Çanakkale bölgesine Orta Asya ülkelerinden turların düzenlenmesi için çalışmalar yapıldı" ifadesini kullandı.