Lapseki'den Suriye'ye yardım

Lapseki'den Suriye'ye yardım
Lapseki'den Suriye'ye yardım
ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale İnsani Yardım Derneği Gönüllüleri Platformu üyelerince toplanan yardımları taşıyan tır, Suriye'ye gönderildi.AK Parti...

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale İnsani Yardım Derneği Gönüllüleri Platformu üyelerince toplanan yardımları taşıyan tır, Suriye 'ye gönderildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Çanakkale adına onuru ve gururu yaşadıklarını söyledi.

Hazreti İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca misali, bir ya da iki tır da olsa saflarını belli etmenin önemli olduğunu belirten Turan, "Bu topraklara iyilik yapıyoruz, borç ödüyoruz bu topraklara. Bu şehitlere borcumuz var. Ümit ediyorum ki her türlü vakıf, dernek 'Çanakkale ruhu' sahip çıkar. Umarım, bu yardımlar, başta Suriye olmak üzere mazlum ülkelerin dertlerine ortak olur, bu bereket yayılır, yayılır, ihtiyaç sahibi ailelerin yaraları sarılır, yardımlar yerine ulaşır" dedi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise Çanakkale halkının yardımlarına bugüne kadar çok şahit olduklarını ifade ederek, "Allah hepinizden razı olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dua edildi ve tır Suriye'ye yollandı.