Organı bağışlanan Avustralyalı

Organı bağışlanan Avustralyalı
Organı bağışlanan Avustralyalı
- Çanakkale Savaşları sırasında, Gelibolu Yarımadası'nda hayatını kaybeden amcasının mezarını ziyaret için 2011 yılında Çanakkale'ye gelen, bu sırada geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve karaciğeri bağışlanan Hamilton'un yakınları Çanakkale Devlet Hastanesini ziyaret etti.

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Savaşları sırasında, Gelibolu Yarımadası'nda hayatını kaybeden amcasının mezarını ziyaret için 2011 yılında Çanakkale'ye gelen, bu sırada geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve karaciğeri bağışlanan Bruce Dougle Hamilton'un yakınları Çanakkale Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Organı bağışlanan Hamilton'un Betty Hamilton, Betty'nin kardeşi Shane Blakeley ve eşi Robyn Blakeley, Çanakkale Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinasyon Birimi'ni geldi.

Avustralyalı aileye  Organ Nakli İl Koordinatörü Uzman Dr. Azem Ülkü, Koordinatör Hemşire Gönül Pınarcıoğlu, Reanimasyon Ünitesi Hemşiresi Canan Ünal ve Hastane Supervisor Hemşiresi Ayşe Aksak ev sahipliği yaptı.

Oldukça duygusal anların yaşandığı buluşmada Hamilton yad edildi.