Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı
- Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk Yıldızları" ve Donanmaya bağlı unsurlar, törenler öncesi son provasını yaptı - "Türk Yıldızları", uçaklarının gövdelerinde şehitlerin isimlerini taşıdı

ÇANAKKALE (AA) - Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk Yıldızları" ve Donanmaya ait unsurlar, yarınki törenler öncesi son provasını gerçekleştirdi.

Şehitler Abidesi bölgesi ve Çanakkale Boğazı semalarında çeşitli akrobasi hareketleri sergileyen Türk Yıldızları, vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

7 adet "NF-5 2000" uçağı ile bu yılki faaliyetlerini, Çanakkale ve son dönemlerde ülkenin çeşitli yerlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensupları ile köy korucuları anısına düzenlediği belirtilen "Türk Yıldızları", uçaklarının gövdelerinde şehitlerin isimlerini taşıdı.

Donanmaya ait fırkateyn, korvet, hücumbot, denizaltı, mayın avlama, karakol ve sahil güvenlik gemileri, karakol uçakları ile kuvvet komutanlıkları bünyesindeki helikopterler de Çanakkale Boğazı'ndan geçiş provası yaptı.