Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı
- Çanakkale Valisi Erkal: - "Gerekli güvenlik tedbirleri en üst düzeyde alınmıştır. Huzur ve güvenin şehri Çanakkalemize yakışır şekilde büyük coşkuyla kutlayacağımız Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılında 18 Mart Stadı'nda yapacağımız törene ve etkinliklerimize bütün vatandaşlarımız davetlidir"

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı törenleri için kentte güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde alındığını bildirdi.
Erkal, yaptığı yazılı açıklamada, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılını, ülkenin "manevi başkenti" Çanakkale'de kutlamaktan büyük onur ve gurur duyduklarını belirtti.
Stadyum ve Şehitler Abidesi'nde yarınki törenlerin yanı sıra yaklaşık bir aya yayılan etkinliklerle aziz şehitleri en kalbi duygularla anmak için çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Erkal, "Birlik, beraberlik, kardeşlik ruhuyla canı ve kanını ortaya koyarak, milli mücadelede destan yazmış ecdadımızı anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmak için 101 sene önce olduğu gibi bugün de kenetlenerek, tek yürek halinde, vatanımıza, milletimize, şehitlerimize, gazilerimize sahip çıkıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Bu yıl da gerekli güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde alındığına işaret eden Erkal, "Huzur ve güvenin şehri Çanakkalemize yakışır şekilde büyük coşkuyla kutlayacağımız Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılında 18 Mart Stadı'nda yapacağımız törene ve etkinliklerimize bütün vatandaşlarımız davetlidir" ifadelerini kullandı.