TOKİ Başkanı Turan, Çanakkale'de

TOKİ Başkanı Turan, Çanakkale'de
TOKİ Başkanı Turan, Çanakkale'de
- Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Turan, Ezine Belediye Başkanı Babaoğlu'nu ziyaret etti

ÇANAKKALE (AA) - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu'nu ziyaret etti.

Babaoğlu'nu makamında ziyaret eden Turan, ilçede roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ezine Belediyesi ve TOKİ birliğinde yapılması planlanan ortak yaşam alanları ve konut projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Turan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların rızası ve istekleri doğrultusunda Ezine'ye kurum olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

TOKİ'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün konut projelerinde kar gözetmediklerini ve sadece maliyetine konutlar inşa ettiklerini ifade eden Turan, "İnşallah güzel ve şirin ilçemiz Ezine'de de konut edinmekte zorluk çeken alt ve orta gelir seviyesindeki vatandaşlarımıza yönelik, yöresel mimari ve dokuya uygun projeleri hayata geçirebilmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Göreve geldiğinden beri insanların huzur içerisinde yaşamlarını sürdürebildiği modern bir Ezine'yi meydana getirmek için var gücüyle çalıştıklarını ve projeler ürettiklerini anlatan Babaoğlu ise "TOKİ Başkanı Turan'ın desteğiyle bu projelerimizi en kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

TOKİ Başkanı Turan'a ziyaretinde Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ve teknik personel eşlik etti.