TÜBİTAK TÜSSİDE uzmanları, Çanakkale Ticaret Borsası'nda

TÜBİTAK TÜSSİDE uzmanları, Çanakkale Ticaret Borsası'nda
TÜBİTAK TÜSSİDE uzmanları, Çanakkale Ticaret Borsası'nda
ÇANAKKALE (AA) - TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) uzmanları, Çanakkale Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. Gıda, Tarım ve...

ÇANAKKALE (AA) - TÜBİTAK  Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) uzmanları, Çanakkale Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejilerinin Geliştirilmesi" projesini yürüten baş uzman Barış Çarıkçı başkanlığındaki heyet, kurumlar, üreticilerle görüş alışverişi ve anket çalışması yaptı. 

Çarıkçı, projenin en önemli hedefinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın önümüzdeki dönemlerde sektöre vereceği desteklemelere, uygulayacağı pazarlama ve üretim stratejilerine, rekabet ve kümelenme stratejilerine esas teşkil edeceğini söyledi.

Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ise projenin ülke , sektör, bölge ve üyeleri için oldukça verimli ve kapsamlı çalışma olduğuna işaret ederek, "Projeden elde edilecek sonuçlar, anketlerden varılan analizler sektörümüze verilecek destekleri ve politikaları belirleyecek. Görüşlerimizi, isteklerimizi ve önerilerimizi bu proje aracılığıyla hem bakanlığımıza hem de TÜBİTAK yetkililerine iletme imkanı bulduk. Projenin bitiminde elde edilen sonuçları bizlerle paylaşacaklar" diye konuştu.