Voleybol: CEV Erkekler Avrupa Ligi

Voleybol: CEV Erkekler Avrupa Ligi
Voleybol: CEV Erkekler Avrupa Ligi
- B Grubu'nda galibiyeti bulunmayan A Milli Erkek Voleybol Takımı, Romanya ile iki maç yapacak

ÇANAKKALE (AA) - A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2015 CEV Avrupa Ligi 3. hafta mücadelesinde yarın ve 25 Temmuz Cumartesi günü Çanakkale'de Romanya ile karşılaşacak. 

Müsabakalar öncesi Anafartalar Spor Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Müdürü Nilüfer Shimonsky, Avrupa Ligi'nin bir ayağına Çanakkale'de ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

CEV Turnuva Sorumlusu Slobodan Milosevic de dünyada voleybol ailesinin bir parçası olduklarını anlattı. Avrupa Ligi'nin, kaliteli voleybol oynanan çok önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren Milosevic, "Çanakkale'de iki Balkan ülkesi mücadele edecek. Güzel voleybol oynanacağına eminim. Türkiye Voleybol Federasyonu'na, bize sunduğu çok iyi koşullar nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Türk Milli Takımı Menajeri Muhammet Görken, genç bir takımla mücadele ettiklerini ve Avrupa Ligi'nde tecrübe kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

Türk Milli Takımı Antrenörü Emanuele Zanini ise daha iyi voleybol oynamaya çalışacaklarına değindi. Bu ligde çok sayıda güçlü takımın bulunduğuna işaret eden Zanini, "Bu turnuva, kendimizi geliştirmemiz adına önemli bir fırsat. Katılma hakkını geç elde ettiğimiz U23 Erkekler Dünya Şampiyonası'na hazırlanmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Romanya ekibinin antrenörü Danut Pascu, "Çanakkale çok güzel bir şehir. İyi voleybol oynamak için buradayız. Türkiye, genç ve kaliteli bir takım. Maçların zorlu geçeceğine eminim. Herkese başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

Türkiye ve Romanya milli takımları, Anafartalar Spor Salonu'nda saat 19.00'da başlayacak maçlarda karşı karşıya gelecek.