"Adalet şehitleri" için mevlit okutuldu

"Adalet şehitleri" için mevlit okutuldu
"Adalet şehitleri" için mevlit okutuldu
ÇANKIRI (AA) - Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "adalet şehitleri" için mevlit okutuldu.Ahmet Yesevi Camisi'nde düzenlenen mevlit...

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından " adalet şehitleri" için mevlit okutuldu.

Ahmet Yesevi Camisi'nde düzenlenen mevlit programına, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, hakim  ve savcılar ile vatandaşlar katıldı.

Mevlit okutulmasının ardından vatandaşlara helva ve ekmek ikram edildi.

Doğan Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, birçok hakim ve savcının görevi sırasında şehit edildiğini belirterek, "Hakim ve cumhuriyet savcılarımız adalet mesleğinin, adalet dağıtma görevini tesis ederken görevleri başında terör örgütlerince şehit edilmişlerdir. Tabi birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize kast edilen bu davranış asla affedilemez. Şiddetle ve nefretle biz adalete yönelik bu tür saldırıları kınıyoruz" dedi. 

Kaya, Türk bayrağını dalgalandırmaya devam edeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Şehit savcılarımızın ve hakimlerimizin bırakmış olduğu bayrağı biz devraldık, biz onların adına devam ettireceğimizi buradan ilan etmek istiyorum. Yeryüzünde adalet insanoğlu için vazgeçilmez  bir unsurdur. Bu dünyada iyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. Bizde adaleti tesis etmek ve icra etmek için görevimizi şan ve şerefimizle yapmaya gayret ediyoruz. Görevimizi yerine getirirken elbette iç ve dış mihraklar tarafından yönlendirilen bu terör grupları adalete saldırmışlardır. Dolayısıyla arkadaşlarımız, kardeşlerimiz görevleri başında şehit olmuşlardır. Belki de askerden sonra en çok şehit veren camiayız."