Çankırı'da şehitler için mevlit okutuldu

Çankırı'da şehitler için mevlit okutuldu
Çankırı'da şehitler için mevlit okutuldu
ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için mevlit okutuldu.Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma...

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için mevlit okutuldu.

Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafında Ahmet Yesevi Camisi'ndeki Mevlid-i Şerif'in ardından şehitler için dua edildi.

Dernek başkanı gazi astsubay Yüksel Teke, gazetecilere yaptığı açıklamada, 13 Kasım'da Van'da şehit düşen Çankırılı hemşehrileri jandarma astsubay Ahmet Çelik ve tüm şehitler adına mevlit okutmak için bir araya geldiklerini ifade etti.

Mevlite katkı yapanlara teşekkür eden Teke, bundan sonraki isteklerinin diğer şehitlerde olduğu gibi Şehit Ahmet Çelik'in ismini bir sokak, cadde ya da okulda yaşatmak olduğunu kaydetti.

Şehitlerin yüce Türk milletine mal olmuş kişiler olduğunu vurgulayan Teke, şöyle konuştu:

"Gelin, bizler için kara toprağın altında vatan bu kahramanların aziz hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkalım. Empati yaparak kendimizi onların yerine koyalım. Özellikle genç arkadaşlarım, din, vatan, bayrak ve namus gibi kutsal değerlerimize sahip çıkalım. Bu değerler için canını veren aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın. Eğer sizler sahip çıkmazsanız birileri sahip çıkacaktır."