CHP PM Üyesi Usluer:

CHP PM Üyesi Usluer:
CHP PM Üyesi Usluer:
- "CHP'nin mutlaka eksiklikleri olmuştur ama 'halktan uzaklaştı' demek algı çalışmasıdır"

ÇANKIRI (AA) - CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Gaye Usluer, "CHP'nin mutlaka eksiklikleri olmuştur ama 'halktan uzaklaştı' demek algı çalışmasıdır" dedi.

Usluer, partisinin Çankırı'daki bir otelde düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, seçim öncesinde il il gezerek partililerle toplantılar yaptıklarını söyledi.

Cumhuriyetin kuruluşuyla her seçimin önem kazandığını anlatan Usluer, 7 Haziran'daki genel seçimlerin de önemine değindi.

Usluer, demokrasilerde erklerin ayrılığının önemli olduğunu vurgulayarak adalet , özgürlük, eşitlik, basın özgürlüğü ve miting hakkının önemini dile getirdi. 

Bir gazetecinin "CHP'nin halktan uzaklaştığı savunularak eleştirildiği" yönündeki sorusu üzerine Usluer, "CHP, Türkiye 'de önemli devrimleri gerçekleştirmiş bir partidir. Çok partili döneme geçiş CHP döneminde olmuştur. CHP halktan uzaklaştı demek 'aydın' haksızlığıdır.  CHP'nin mutlaka eksiklikleri olmuştur ama 'halktan uzaklaştı' demek algı çalışmasıdır" diye konuştu.

 CHP'nin inanç özgürlüklerin den yana bir parti olduğunu dile getiren Usluer, herkesin inancını özgürce yaşama hakkına sahip olduğunu kaydetti.