Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çankırı'da yürüyüş yapıldı

ÇANKIRI (AA) - Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Ben Engelsizim Projesi" kapsamında Çankırı'da engelliler yürüyüş yaptı.

Karatekin Parkı'ndan yürüyüşe başlayan grup, İsmet İnönü Ortaokulu'nda yürüyüşü tamamladı.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, burada yapılan törende yaptığı konuşmada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı. Paylaşmanın önemini vurgulayan Yazıcı, şöyle konuştu:

"Hayatı paylaşırken, kendi hayatımızı sürdürürken çeşitli zorluklarla elbette karşılaşıyoruz. Engeli kardeşlerimizin engel türü ne olursa olsun önlerindeki engelleri kaldırmak, hayata tutunmalarını, sımsıkı sarılmalarını, sosyal hayatın içindeki her türlü aktiviteyi gerçekleştirecek ortamı hazırlamak bizlerin her şeyden önce insani sorumluluğu olduğu gibi yasal zorunluluğudur. Bu nedenle valimizin talimatlarıyla engellilere yönelik çalışmalar takdire şayandır."

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi Çağlayan da 3 kurumun bir araya gelerek Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Ben Engelsizim Projesi'ni hayata geçirdiklerini kaydetti. Projenin oldukça verimli geçtiğini anlatan Çağlayan, engellilerin gelişimi açısından bu tür projelerin etkili olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından engelli öğrencilerden başarılı sporculara belge ve hediyeler verildi.