Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-Eski Adalet Bakanı Bozdağ: -"Bugüne kadar seçim vaatlerinin bu kadar dayanaksız, milletin aklı ve sağduyusu ile alay edercesine yapıldığına şahit olmadım"

ÇANKIRI (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bugüne kadar seçim vaatlerinin bu kadar dayanaksız, milletin aklı ve sağduyusu ile alay edercesine yapıldığına şahit olmadığını söyledi.

Yapraklı ilçesindeki bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Bozdağ, milletin terazisinin her zaman doğru tarttığını, vatandaşların desteğiyle AK Parti'nin oyunu her seçimde artırdığını vurguladı.

AK Parti 'ye karşı birçok oyun oynandığını, sağduyulu vatandaşların bu oyunları bozduğunu ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

"(Deniz Baykal bize karşı netice alamıyor) diye Kılıçdaroğlu 'nu parlattılar. 'Bu gelirse iyi olur' kanaati oluşturduktan sonra kaset operasyonu ile Kılıçdaroğlu'nu partinin başına getirdiler. Ama seçime zaman vardı, konuştukça battı. Millet, 'bu bildiğimiz kadar parlak değilmiş' dedi ve ondan desteğini geri çekti. Sonra MHP 'ye bir operasyon yaptılar. MHP'nin genel başkan yardımcılarının kasetleri çıktı.  Bunu, 'AK Parti 330'un üzerine çıkmasın' diye yaptılar. Bu seçimde yine aynı oyun oynanıyor. Bu seçimde HDP'nin meclise girmesi için çalışıyorlar. Bu AK Parti'yi tek başına iktidardan etme amacıyla ortaya konmuş bir proje. Eğer 'HDP barajı geçemezse bunu kullanırız, olaylar çıkartırız' diyen karanlık çevreler var. Barajı geçersek eyvallah, AK Parti'yi tek başına iktidardan edersek, kaymaklı kadayıf diyorlar."

Bozdağ, "Doğan medyasının bütün kalemşörlerinin, eş başkanlarından daha çok HDP'ye çalıştığını" savunarak, "Paralelciler Allah rızası için HDP'ye oy toplamaya çalışıyor. Ulusalcılar. Kemalistler, laikler bir yandan PKK 'ya karşı olduklarını ifade ediyorlar. Öte yandan terör örgütünün desteklediği partinin barajı geçmesi için tüm basın organlarını kullanıyor. Bu hesapları yapanlara diyorum 'ne yaparsanız yapın tüm hesapların üzerinde Allah'ın hesabı vardır'. Bu millet sizin ne oyun oynadığınızı sizden daha iyi biliyor" değerlendirmesinde bulundu. 

-"İktidar olamayacaklarını bildikleri için palavra sıkıyorlar"-

Bozdağ, ilk kez seçimlerde partilerin bu kadar çok vaat verdiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben bugüne kadar seçim vaatlerinin bu kadar dayanaksız, milletin aklı ve sağduyusu ile alay edercesine yapıldığına şahit olmadım. Vaat yarışı, palavra yarışına dönüştü. Kim daha fazla vaat verecek yarışına dönüştü. Haydar Baş ile başladı sonra Kılıçdaroğlu, şimdi de Bahçeli. Kimin malını kime veriyorsunuz? Neyi veriyorsunuz? Bunların vaatleri yalandır, palavradır. İktidar olamayacaklarını bildikleri için palavra sıkıyorlar. İktidar olacaklarını bilseler, bunları söylemeyecekler."

Bahçeli'ye seslenen Bozdağ, "Bahçeli vaat veriyor. Yahu senin gücün yetseydi, 2001'de ekonomik kriz varken iktidardın, 'onları niye yapmadın, elini tutan mı oldu?' Bekara karı boşamak kolaydır. Bu millet sizin bekar olduğunuzu biliyor, yemininizin de saçma olduğunu gayet iyi biliyor" ifadesini kullandı.

Bekir Bozdağ ve partililer, daha sonra Yapraklı ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.