Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
- Çankırı'da düzenlenen "Teröre lanet, şehitlere saygı mitingi"nde terör eylemleri protesto edildi

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da düzenlenen "Teröre lanet, şehitlere saygı mitingi"nde terör eylemlerine tepki gösterildi.

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği'nin önderliğinde kentteki sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Kucaklama Taşı mevkisinde düzenlenen mitingde katılımcılar, Anıt Alanı'na kadar yürüdü. Burada

İstiklal Marşı'nı okuyan grup adına konuşan Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Yüksel Teke, Hakkari Dağlıca'da 16 askerin şehit edildiğini hatırlattı.

Tüm milleti derin acı ve üzüntüye boğan menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı ve sabır dileyen Teke, "Terör örgütüne yönelik mücadelenin sürdürülmesi gerekiyor. Ne pahasına olursa olsun terör örgütünün üzerine gidilmeli. Ta ki son terörist ya öldürülecek ya da gelip Türk yargısına teslim olacak" ifadelerini kullandı.

Bu mücadele esnasında şehitler de geleceğini, bundan korkmadıklarını dile getiren Teke, "Çanakkale'de de zamanında sayısız şehit verdik. Bu ülke kolay alınmadı, kolay kolay da teslim etmeyiz. PKK terör örgütünün siyasi uzantısı ve maşalığını yapanlara da sesleniyorum; Onların barış yalanlarına inanmıyoruz. Rüzgar ne taraftan eserse o tarafa dönüyorlar. Bunların hiçbir sözüne inanılmaz. Bizler onların barış yalanlarına inanmıyoruz. Terörle artık terörün anladığı dilden konuşulmalı" diye konuştu.

Konuşmanın ardından şehitler için dua edildi.