Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
-Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç: -"Çankırı, Türkiye genelinde AK Parti'ye en fazla oy veren ilk 5 veya 6. il oldu"

ÇANKIRI (AA) - Belediye Başkanı İrfan Dinç, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Partinin iki milletvekilini meclise göndermeye hak kazandığını bildirdi. 

Dinç, il başkanlığı binasında yaptığı açıklamada, sandık görevlisi olan bir arkadaşlarının bıçaklanmasının hüznünü yaşadıklarını belirterek, " Bugün buruk sevinç yaşıyoruz. Alaattin kardeşimiz hepimizin duasıyla tekrar aramıza sağ salim dönecektir inşallah" dedi. 

İrfan Dinç, şunları söyledi:

"Seçim sürecinin başından beri canla başla çalıştık ve bir hedef koyduk. Dedik ki Türkiye 'de derece yapacağız. Çankırı, eldeki sonuçlara göre Türkiye genelinde AK Parti 'ye en fazla oy veren ilk 5 veya 6. il oldu. Siz bu dereceyi hep birlikte hak ettiniz. Özellikle çalışma arkadaşlarımız, kadın kollarımız, teşkilatımız kapı kapı dolaşmak suretiyle, Yanık Emine'lerin ruhunu bugüne taşıdılar, destanlar yazdılar. Gençlerimiz de gece gündüz çalıştılar. Herkese çok teşekkür ediyorum."

AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman da partiye destek veren seçmenlere teşekkürlerini ileterek şunları kaydetti:

"Çankırı genelinde yüzde 60'ın üzerinde destek verdiniz. 2-0 olarak 2 vekilimizi meclise gönderiyoruz. Bu seçimde gençlik kollarımız, kadın kollarımız, merkez ilçe ve Belediye Başkanımız İrfan Dinç'in yanı sıra tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bugün ne yazık ki çok üzücü bir olay yaşadık. Kesinlikle kutlama yapmayacağız. Alaattin Kabalı kardeşimize acil şifalar diliyoruz. Şu anda Ankara 'ya sevki yapıldı. Bu saldırı hain bir saldırı. Lanetliyoruz. Bu işin takipçisi olacağız."