PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü

PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü
PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü
ÇANKIRI  (AA) - Çankırı'da, Posta Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 175'inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.Anıt Alanı'nda toplanan...

ÇANKIRI  (AA) - Çankırı'da, Posta Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 175'inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Anıt Alanı'nda toplanan PTT çalışanları saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra çalışanlar adına PTT Başmüdürü Süleyman Yıldız, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Başmüdür Yıldız, yaptığı konuşmada PTT'nin 1840 yılında kısıtlı imkanlarla kurularak faaliyetlerine başladığını kaydetti. 

Çankırı'da 10 merkez ve 9 şube olmak üzere toplam 19 yeri ile hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Yıldız, "Günümüzde PTT, teknolojinin tüm yeniliklerinden de yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra Türkiye 'nin en büyük tahsilat, ödeme, para transferi ve lojistik merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerlemektedir. Son yıllarda süratli, güvenli ve kaliteli hizmet için çalışmalara hız verilmiş, özellikle iş yerlerimizin yenilenmesi ile hizmetlerin çağdaş mekanlarda verilmesi sağlanarak kuruluşumuzun saygınlığı artırılmıştır" dedi.

PTT'nin yaptığı hizmetlerden bahseden Yıldız, "Elbette bütün bu yenilikler kişisel gelişimin en güzel örneklerini veren, kurumuna ve kurumsal kimliğine yürekten bağlı personelimizin özverili çalışması ile meydana gelmiştir. Tüm personelimizin ve emeklilerimizin 175. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Çankırı halkını ve tüm müşterilerimizi PTT hizmet ve fırsatlarından yararlanmaya davet ediyorum" diye konuştu.