Şehit yakınlarına ücretsiz taksi hizmeti

Şehit yakınlarına ücretsiz taksi hizmeti
Şehit yakınlarına ücretsiz taksi hizmeti
- Çankırı'da bir taksici, aracına binen şehit yakınlarından para almıyor

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da taksicilik yapan Muzaffer Karakurt, aracına binen şehit yakınlarından ücret almıyor.

Karakurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıl önce emekli olduktan sonra kentte taksicilik yapmaya başladığını anlattı. 

Yaşanan terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçleri için çok üzüldüğünü dile getiren Muzaffer Karakurt, "Şehitlerimiz bu memleket için kanlarını akıttı. Bizleri rahat yaşatmak için hayatlarını verdiler. Bu nedenle geride bıraktıkları bizlere emanettir. Onların her zaman yardımına koşacağız" dedi. 

Aracının camlarına "Bu araç şehit ailelerine ücretsizdir" yazdığını ve şehit yakınlarına ücretsiz hizmet vermeye başladığını belirten Karakurt, şehit ailelerini gidecekleri yere yakın ya da uzak mesafe gözetmeksizin ücretsiz götürdüğünü söyledi.

Uygulamayı imkanları elverdiğince sürdüreceğini kaydeden Muzaffer Karakurt, "Yaptığım uygulamayı örnek alanlar var. Birkaç bakkal şehit ailelerine ücretsiz ekmek veriyor. Kırmızı ışıkta durduğumda etrafımdaki araçlardan korna çalarak yaptığım işi takdir edenler oluyor. Vatandaşlar böyle bir uygulama yaptığım için teşekkür ediyor" ifadelerini kullandı.