Terör saldırısında ölenlerin isimleri fidanlarda yaşatılacak

Terör saldırısında ölenlerin isimleri fidanlarda yaşatılacak
Terör saldırısında ölenlerin isimleri fidanlarda yaşatılacak
- AK Parti Çankırı Gençlik Kolları üyelerince şehitler anısına dikilen 4 bin fidandan 3'üne, Ankara'daki terör saldırılarında yaşamını yitiren Çankırılıların adı verildi

ÇANKIRI (AA) - AK Parti Çankırı Gençlik Kolları üyeleri, şehitler anısına diktikleri 4 bin fidandan 3'üne, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin adını verdi.

Doğantepe ile Süleymanlı köyleri arasındaki alanda düzenlenen törene, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Gençlik Kolları Başkanı Koray Erdoğan ile partililer katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, AK Parti Hükümeti'nin ağaçlandırma konusuna çok hassas olduğunu söyledi.

"Doğayı sevemeyen insanı da sevemez." düşüncesinden yola çıkarak hatıra ormanı oluşturmaya karar verdiklerini anlatan Erdoğan, "Bu bölge erozyon konusunda sorunlu bir yer. O yüzden burayı seçtik. Bu bölgeyi ağaçlandırmak istiyoruz." dedi.

Erdoğan, dikilen fidanlara Çankırılı şehitlerin ismini verdiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Devlet büyüklerinden ziyade şehit olmuş Çankırılı kardeşlerimizin adını diktiğimiz bu ağaçlarla yaşatmaya çalışıyoruz. Buranın ismi 'AK Gençlik Hatıra Ormanı' olduğu kadar, şehitlerimizin isminin de yaşatılmasını istiyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah buranın tabelasını da dikeceğiz. İlk etapta Ankara'da yapılan iki ayrı kalleş saldırıda şehit olan İsmail Karagöz, Feyza Acısu ve Cumali Akman kardeşlerimizin ismini fidanlarda yaşatacağız."

Erdoğan, bundan sonra dikecekleri fidanlara da şehit isimleri vereceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından alana 4 bin çam fidanı dikildi. 3 fidana da Ankara'daki terör saldırılarında yaşamını yitirenlerin adı verildi.