Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.Törende, İl Emniyet Müdürü Emniyet Müdürü...

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Törende, İl Emniyet Müdürü Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Daha sonra 100. Yıl Kültür Merkezi'ndeki devam eden törende konuşan Vali Vahdettin Özcan,  Türkiye Cumhuriyeti'nin en köklü, en saygın kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yaş gününü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Polis teşkilatının gücünü milletinden aldığını dile getiren Özcan, şunları söyledi:

 "Gücünü mensubu olduğu aziz milletimiz ile kanunların vermiş olduğu yetkilerden alan Türk Polis Teşkilatı, bu şanlı görevi 170 yıldır yılmadan cesaret, feragat ve fedakarlıkla sürdürmektedir. Polis teşkilatımız; milli dayanışma ve adalet anlayışı içerisinde, insan haklarına saygılı, Anayasa ve mevzuata bağlı kalarak ülkenin bölünmez bütünlüğünü ve demokratik değerlerini muhafaza etmeyi her daim ilke edinmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının sizlere verdiği görev ve yetkiyi tam bir tarafsızlık içinde uygulamak zorunda olduğunuzu göz ardı etmemelisiniz. Unutmayalım ki; hizmet anlayışımız gereği hedefimiz her zaman insanımızın mutluluğunu, huzur ve esenliğini sağlamaktır."

İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk ise her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda, milletin huzur ve güveni için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayarak, "Görevini yaparken yüreğini akıl ve bileğiyle birleştiren, canını ve kanını feda etmekten çekinmeyen, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı, disiplinli ve profesyonelce görev yapma anlayışı içinde, meslek onurunu her şeyin üzerinde tutan siz meslektaşlarımla çalışmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. 

Daha sonra Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından konser verildi. Öğrencilerin söylediği Dombra şarkısı salondakiler tarafından büyük beğeni topladı.

Program, polislerin kullandığı gereçlerin yer aldığı serginin gezilmesiyle sona erdi.