Türkeş'in vefatının 18. yılı

Türkeş'in vefatının 18. yılı
Türkeş'in vefatının 18. yılı
ÇANKIRI (AA) - Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan...

ÇANKIRI (AA) - Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından MHP 'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 18'inci yılında düzenlenen törenle anıldı.

TÜRKATA Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mahmut Ziya Yılmazbilen, Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda, Türkeş'in büyük bir lider olduğunu söyledi.  

Türkeş'in zor şartlarda mücadele ettiğini aktaran Yılmazbilen, "Kendi yetiştirdiği insanların bir çoğu küçücük makamlar, küçücük menfaatler için başka yerlere gitmişlerdir. Etrafında az bir insanla yeniden bu hareketi ayağa kaldırmak için çalışmalara başladığında bizler destek amacıyla 'Türkeş nerede biz orada' ülkücü gençlik olarak bir slogan yaymıştık. Bir seferinde çok iyi hatırlıyorum. Bu sloganı attığımızda rahmetli Başbuğ kürsüden uzandı ve dedi ki 'Hayır siz nerede Türkeş orada" ifadelerini kullandı.

Türkeş'le ilgili anılarını anlatan Yılmazbilen, kendisini dinlemeye gelenlere teşekkür etti.