Vatandaşlardan teröre tepki

Vatandaşlardan teröre tepki
Vatandaşlardan teröre tepki
ÇANKIRI (AA) - Çankırı'nın Orta ilçesinde vatandaşlar terörü lanetlediEllerine aldıkları Türk bayrakları ile kent meydanında bir araya gelen...

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'nın Orta ilçesinde vatandaşlar terörü lanetledi

Ellerine aldıkları Türk bayrakları ile kent meydanında bir araya gelen vatandaşlar terörü lanetleyen sloganlar attı. Şehitler için Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi. 

Sakaeli Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Hikmet Yılmaz, ilçe meydanında yaptığı basın açıklamasında son dönemde artan terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Hain saldırılar karşısında herkesin sesini yükseltmesi gerektiğini dile getiren Yılmaz, "Son iki ayda aziz milletimiz onlarca evladını şehadet mertebesine  uğurlamıştır. Şehitlerimiz, vatan, vazife ve  bayrak uğruna  en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şehadet mertebesine ulaştılar. Bağımsızlığa olan aşılmaz tutkumuzun, canımızdan üstün bildiğimiz vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz gönüllerimizde sürekli yaşayacaklardır" dedi. 

Son terörist yok edilene kadar mücadelenin sürmesi gerektiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: 

"Güzel ülkemiz büyük acılar yaşıyor. İnsanlarımız bu acıları hak etmiyor. Kürt adı altında Ermenilerin yaptıkları ve sonuçsuz  kalacağını  bildikleri halde ısrarla sürdürdükleri gerilla hareketlerinde şehit olanları büyük millet bağrına basıyor, acısını içine gömüyor. Sonuç almaya az kaldı. İnşallah  sabrımız daha fazla test  edilmez. Bu olaylar yaşanırken kimin yaptığına  değil, kimin işine yaradığına bakmak gerekiyor. İşte o zaman bu olayların nedeni anlaşılır. Şunu herkes iyi bilmelidir ki Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni herkes kardeştir. Bu kardeşliği ayırmaya çalışan, fitne fesat sokup bu noktalara getirilmesine yardımcı olan  herkes vatan hainidir ve kalleştir."

Eyleme, Orta Belediye  Başkanı Bayram Yavuz Onay, Orta Dernekler Federasyonu Başkanı Şaban Can, köy dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.