4 yavru köpeği donmaktan kurtardılar

4 yavru köpeği donmaktan kurtardılar
4 yavru köpeği donmaktan kurtardılar
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde donmak üzere olan 4 köpek yavrusu, hayvanseverlerin duyarlılıkları sayesinde son anda kurtarıldı.

Yavru köpekler, süt verildikten sonra sıcak bir yere alındı.

Yüksekova'da 2 gün önce etkili olan kar yağışı yerini soğuk havaya bırakırken, insanlar kadar hayvanlar da olumsuz yönde etkileniyor. İlçe merkezindeki bir markette çalışan işçiler, dün akşam saatlerinde dışarıdan gelen yavru köpek seslerini duyunca hemen yardıma koştu. İşçiler, marketin arka tarafına geçtiklerinde ise donmak üzere olan ve henüz birkaç günlük olduğu tahmin edilen 4 yavru köpek yavrusuyla karşılaştı. Donmak üzere olan köpek yavruları, hemen karton kutuların içerisine alınarak sıcak bir yere alındı.

Markette çalışan Fatma Dinler, köpek yavrularını süt vererek doyurduklarını söyledi. Dinler, "Yavru köpeklerin sesini duyup dışarı çıktığımızda donmak üzereydiler. Hareketsiz halde bulduğumuz köpek yavruları ısınıp, sütlerini içtikten sonra kendilerine geldiler. Herkesin bu şekilde, özellikle de kış aylarında hayvanlara sahip çıkmasını istiyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  YÜKSEKOVA

  ,

  Akşam

  ,

  Hayvanlar

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  sıcak