Bavullar sıradışı tatil için hazır

Bavullar sıradışı tatil için hazır
Bavullar sıradışı tatil için hazır
Kurban Bayramı tatili için şimdiden yollara çıkıldı. Bu sene tatilciler sıradışı maceralar peşinde. Tatili maceraya dönüştürmek isteyenlerin kimi şatoda kalmak, kimi kutuplar, kimi safari için bavulunu hazırladı. Fiyatlar mı? Tatilin sıradışılığına ve lüksüne göre değişiyor. Bunun için 5 bin ile 30 bin euro arasında bir rakamı gözden çıkarmak gerekiyor.

Kutupta çay molası 
Sıradışı tatil seçeneklerinden en çok ilgi görenlerden biri buz kıran gemileriyle kutup turu. Bu turları kişilerin özellikle kutuplara bayrak dikmek için gitmek istediği belirtiliyor. Küresel ısınma ile kutup turlarına olan ilgi de artmış durumda. “Erimeden kutupları görelim” diyerek yola çıkanların ise 9 bin ila 30 bin euro arasında bir parayı gözden çıkarması gerekiyor. Kutuplara detaylı bir tur yapmanın maliyeti 30 bin euro iken, gemi ile Antarktika turunun bedeli ise 3-9 bin euro arasında değişiyor.

Şatoda prenslere layık bir tatil 
“Tarihi bir tatil olsun” diyenlerin tercihi ise genelde Avrupa ’da ki şatolar. Aristokrasiyi merak edenler için biçilmiş bir kaftan olan bu turlar şatoda prens, prenses, kont ve düklerle yenecek bir yemek, yıllanmış şaraplar ve balonla şatoların etrafını gezmek gibi çeşitli alternatifler içeriyor. Bir diğer alternatif ise balon turları. Balon turlarının fiyatı 6300 eurodan başlıyor ve 10 bin 500 euroya kadar çıkıyor. Balon turları en çok Avrupa’da, Avusturya’da, İsviçre’de, İtalya ’da ve Fransa ’da yapılıyor.

Fillerin göç yolu peşinde 
Botsvana’da milli park içinde büyük fil sürülerinin göç yolunun izini sürmek çok moda. Vahşi yaşamı gözlemleyerek fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir seçenek.

İspanya’da şarap vakti 
İspanya’da şarap mimari ve sanat üçlemesinden oluşan tur ise 3 gün boyunca farklı bir hareket kabiliyeti sağlıyor. Fiyatlar 1.400 eurodan başlıyor.