Bodrum'da kedi katliamı

Bodrum'da kedi katliamı
Bodrum'da kedi katliamı
Bodrum İlçesi'nde, 8 kedinin zehirli yiyecek verilerek telef edilmesi, hayvanseverlerin tepkisine neden oldu

Nilüfer KANDIRMIŞ

MUĞLA - İngiltere ’den her yıl iki aylığına Torba Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi’ndeki yazlığına gelen tarih öğretmeni 54 yaşındaki Chery Marlando, bu sabah çöp atmak için gittiği konteynerin çevresinde, aralarında yavruların da bulunduğu 8 kedi ölüsü gördü. Marlando, durumu Bodrum Hayvan Hakları Derneği’ne bildirdi. Dernek Başkanı Füsun Uslu’nun bir grup hayvansever ve veteriner ile yaptığı incelemede, kedilerin zehirli yiyecek verilerek katledildiği belirlendi. Bunun üzerine hayvanseverler, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.
Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Uslu, kedilere yapılanın insanlığa sığmayacağını belirterek, "Hayvanlara yönelik şiddet ve bu tür zehirleyerek öldürme olaylarını sürekli olarak adli makamlara ve kolluk güçlerine bildiriyoruz. Ancak ciddi bir ilerleme kaydedebilmiş değiliz. Bu konuda yine duyarlı vatandaşlar ve hayvanseverlerin desteğine, bilgisine ihtiyacımız var. Bu tür zehirlemeleri yapanları görenler mutlaka bize ulaşsınlar" diye konuştu.
Chery Marlando da aralarında yavruların da bulunduğu kedilerin katledilmesine üzüldüğünü belirterek, "Bunu yapanlara mutlaka engel olunmalı" dedi.
Telef edilen kedi sayısında artış olabileceği belirtilirken, polis, hayvanlara zehirli gıdaları veren kişi veya kişilerin yakalanması için bölgede çalışma başlattı. (dha)