Britanya'da otoparkta sörf yaptılar!

Britanya'da otoparkta sörf yaptılar!
Britanya'da otoparkta sörf yaptılar!
Britanya'da son yılların en etkili fırtınasıyla sular altında kalan otopark ve park, wakeboard pisti oldu.


Adrenalin tutkunları için ‘olağanüstü havalar’ın ‘olağanüstü eğlence’den öte bir anlamı yom. Guildford, Surrey’deki otoparkın 60 santimetre sulara gömüldüğünü gören Jorge Gill ve Jack Hammersley “Burada harika wakeboard yapılır” dedi. Ancak otoparkın beton kolonları arasına tekne sokamadıkları için otoparka özel bir cekici vinç getirdiler.
Vincin ucunda saatte 25 km hızla kayan gençler, daha sonra bir Shalford’da parka gidip aynı sistemle akrobatik hareketler denedi. Vinci kullanan 27 yaşındaki Nick Mangos, “Jack bir ara suratının üzerine çok kötü düştü. Ancak şimdi iyi. Biz eski arkadaşlarız. Son yağmurların ardından bu iki bölgeyi bulduk. Otoparkı kullanmak için akşam olmasın ve herkesin gitmesini bekledik. Ve çok eğlendik” dedi.

FIRTINA 2 HAFTADIR SÜRÜYOR

Birtanya son iki haftadır etkili olan fırtınanın etkisi altında. Fırtınanın sebep olduğu dev dalgalar dün Britanya’nın güney sahillerini vurdu. Cornwall bölgesinde dalgaların yüksekliğinin 8 metreye kadar ulaştı Kuvvetli dalgalar nedeniyle kıyı şeridinden uzak durulması istendi. Fırtına nedeniyle İngiltere genelinde bazı karayolları da geçici olarak trafiğe kapatıldı.


13 GÜN EVİNDE MAHSUR KALDI

Güneybatı İngiltere’deki kıyı ovası olan Somerset Levels’da evinin etrafını çevreleyen sel suları nedeniyle 13 gün evinde köpeğiyle mahsur kalan bir kadın , botla kurtarılırken, İngiltere’nin güneybatısındaki Devon bölgesinde fırtınanın fotoğrafını çekmek isterken geçen perşembe kaybolan 18 yaşındaki bir erkeği arama çalışmaları devam ediyor.
Bu arada İngiltere Çevre Bakanı Owen Paterson, tüm ülkeyi vuran fırtınayla ilgili hükümetin acil durum organı olan Cobra Komitesine bugün de başkanlık etti. Paterson daha sonra İngiliz Parlamentosu’nda fırtınayla ilgili açıklamada bulundu. Noel tatilinin başlamasına yakın bir zamanda tüm ülkeyi etkisi altına alan fırtına nedeniyle İngiltere’de ortalama 1700 hanenin sel suları altında kaldığını belirten Paterson, Galler’de ise 140 evin selden etkilendiğini bildirdi. (dailymail, AA)

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN

www.radikal.com.tr/fotogaleri/cevre/buyuk_firtina_eglenceleri_oldu-1169648