Cerattepe'de maden şirketinin çalışmaları durduruldu

Cerattepe'de maden şirketinin çalışmaları durduruldu
Cerattepe'de maden şirketinin çalışmaları durduruldu

Artvin Belediyesi açıklamasında bu fotoğrafı kullandı.

Artvin Belediyesi, 'iyi haber' diyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Cerattepe'de hukuki süreç bitene kadar maden şirketinin çalışmalarının durdurulduğunu açıkladı. Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan da "Başbakanımız mahkeme süreci sonuna kadar Cerattepe'deki madencilik faaliyetlerinin durdurulması yönünde talimat verdi" dedi.

RADİKAL - Artvin Belediyesi'nin Facebook hesabından 'Başbakanımızdan sevindirici haber' başlığıyla yapılan açıklamada orijinal haliyle şöyle denildi:

"Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan Artvin halkına sevindirici haber. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Maden Şirketinin Artvin Cerattepe 'deki çalışmalarını Hukuki Süreç bitene kadar durdu.

Artvin Heyetiyle yaklaşık 2 saat süren toplantıda Artvin’le İlgili bilgiler Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na aktarıldı ve şuanda Çankaya Köşkünde Sayın Bakanlarla toplantı devam ediyor."

Artvin'de kiracı polislere 'evimi boşalt' talimatı!

Artvin AK Parti eski il başkanı: Maden istenmediğini yönetime anlatamadım

Bakan Eroğlu: Cerattepe'deki maden için geri adım atmayacağız


YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ: BAŞBAKAN BİZE ÇALIŞMA OLMAYACAĞINA DAİR SÖZ VERDİ
Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili bakanlarla yapılan görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve heyetinin Cerattepe ile ilgili doğru bilgilendirildiğini anlatan Karahan, “Başbakanımız mahkeme süreci sonuna kadar Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerinin durdurulması yönünde talimat verdi. Başbakanımız mahkeme sürecinde çalışma yapılmayacağına ilişkin bize de söz verdi. Bu olumlu bir gelişmedir. Bu talimat sonrası polis ve jandarma güçleri ile maden şirketinin iş makinelerinin geri çekilmesini talep ettik. Bu taleplerimizi aldılar ancak bununla ilgili henüz bir net cevap alamadık. Umarız bu talebimiz de yerine gelir" dedi. Karahan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Grup Başkan Vekili Oktay Vural ile görüşme yapacaklarını da sözlerine ekledi. ARTVİN/DHA

 


 


  ETİKETLER:

  Artvin

  ,

  Maden

  ,

  şirket

  ,

  Cerattepe