Çevreciler 'nükleerciler'i içeri hapsetti

Çevreciler 'nükleerciler'i içeri hapsetti
Çevreciler 'nükleerciler'i içeri hapsetti
Mersin Akkuyu'ya yapılacak olan Akkuyu Nükleer Santrali için ilk temel atma törenine tepki gösteren bir grup çevreci, inşaat alanının kapısını tutarak içeride bulunanların dışarıya çıkmasına engel oldu

RADİKAL - Akkuyu Nükleer Santralı’nın su altı yapılarının temel atma törenine katılanlar Mersinli olduğu belirtilen bir grup tarafından alıkondu. Grup törene katılanların geri dönecekleri yolu demir kapıyı kilitleyerek trafiğe kapattı. TOMA'lar gruba müdahale etmeye başladı. TOMA'nın müdahalesinden sonra 15-20 dakika daha kapıda duran eylemciler daha sonra eylemlerine son verdi.

Akkuyu Nükleer Santrali'nin temeli atılıyor

Deniz altı yapıların temel atma töreninin gerçekleştirildiği yolun 1 kilometre ötesindeki alanda törene katılanların mahsur olduğu bildirildi. Mahsur kalan gazeteci ve törene katılanları alacak olan araçlar tören alanının dışında bekletidi.  Asker ve polis eylemcilere müdahale etmeden önce grupla görüşmeler oldu. Daha sonra AK Partili bir milletvekilinin grupla görüşmeye gittiği fakat yolun açılması hususunda olumlu bir gelişme sağlanamadığı belirtildi.  Güvenlik güçleri uyarıdan sonra TOMA ile göstericilere su sıktı. TOMA'nın müdahalesinden sonra 15-20 dakika daha kapıda duran eylemciler daha sonra protesto gösterisine son verdi.  (dha)

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/133550013355003

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu günahla nasıl yaşayacaksınız? - user493588

  Tüm dünya nükleer enerjiden vazgeçerken, siz ülkenin sadece % 6 lık elektrik verecek olan bir projeye nasıl onay verebilirsiniz? Cebinize giren paralar, rusların size vaat ettikleri nedir? Bizimle paylaşacak kadar risk alabiliyor musunuz? Almanya senin yüzölçümünün neredeyse yarısı, üretimde ve tükettiği elektrikte senin ülkenin 10 katı, bu adamlar o kadar bilgisiz ki, 2 yılda ülkelerinin % 27 sinin ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamayı başardı, sen bu adamların yaptığı yatırımla ülkenin % 6 sını aydınlatacak, fakat 2 belkide 3 jenerasyonun genlerini bozacaksın. Toprağını mahvedeceksin.

  Mersin Elden Gidiyor - Selimserincan

  Nükleer Enerji Santraline harcayacağınız parayı Mersin'e harcarsanız turizm cenneti olur.Üstelik nükleer tehdit ve çevre kirliliği olmadan.

  bravo - aharasa

  akkuyu direnişimiz sürecek! dünya nükleerden kurtulup diğer enerji kaynaklarına yönelirken nükleere yönelen kıt görüşlü yöneticilerimiz fikirlerinden dönmek zorunda kalacaklarrrr.